CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Zmiany w AZS-ie Częstochowa

Zarząd Klubu Sportowego AZS Częstochowa Sportowa Spółka Akcyjna w Częstochowie uprzejmie informuje, iż nastąpiły zmiany w składzie właścicielskim naszego klubu. Nowym, większościowym akcjonariuszem, został Pan Tomasz Górski, 36-letni częstochowianin.

Oświadczenie Tomasza Górskiego:
W pierwszych słowach chciałem pogratulować Skrze Bełchatów tytułu Mistrza Polski i wspaniałego sezonu oraz udanego debiutu trenerowi Miguelowi Falasce. Byłem na meczu i oprócz kompletnego zespołu posiadają także wspaniałych kibiców, atmosferę i ludzi, którzy potrafią doskonale zaopiekować się klubem na czele z prezesem Konradem Piechockim, który stworzył tę potęgę.

Objęcie przeze mnie pakietu większościowego ma na celu przyspieszenie działań decyzyjnych oraz szybszą i sprawniejszą ich realizację. Tym samym trener Marek Kardos jest już po podpisaniu kontraktu, co umożliwia nam skuteczne działania związane z zakupieniem nowych zawodników. Jest to podyktowane naszą ścisłą współpracą i przemyślaną koncepcją. Wkrótce zwołamy konferencję prasową, na której przekażemy więcej informacji na mój temat oraz przyszłych działań klubu i zarządu.

Jako nowy większościowy współwłaściciel chcę dokonać kilku znaczących zmian w klubie czego efektem powinno być połączenie środowisk siatkarskich wśród mieszkańców Częstochowy. Ponieważ jesteśmy na początku sezonu transferowego, moje działania, wraz z sztabem szkoleniowym, są skupione na podpisaniu kontraktów z zawodnikami. W dalszej części sezonu letniego przewiduję rozmowy i uformowanie nowej rady nadzorczej oraz zarządu.
AZS Częstochowa to skarbnica wspomnień, doświadczenia i wybitnych postaci, więc nasze przyszłe decyzje wymagają dogłębnej analizy i szacunku do historii.

Mam nadzieję i wierzę, że stabilna sytuacja naszego klubu pozwoli na znalezienie sponsora godnego naszych tradycji i wyników sportowych z najlepszych lat. Najbliższe tygodnie powinny wyjaśnić naszą przyszłość na następne sezony, ponieważ próby znalezienia głównego sponsora prowadzone są od długiego czasu. Czego życzę wszystkim kibicom, działaczom i przyjaciołom naszego AZSu.

Inf. prasowa