CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Zmiany w AZS-ie. Romanutti nowym zawodnikiem, Szymański dyrektorem sportowym

Zmiany w AZS-ie. Romanutti nowym zawodnikiem, Szymański dyrektorem sportowym

Kamil Woldański

Słabe wyniki Tauron AZS Częstochowa w trwającym sezonie I ligi sprawiły że od jakiegoś czasu w klubie zachodzą sukcesywne zmiany. Najpierw postanowiono zakończyć współpracę z trenerem Sinanem Tanikiem, a nowym szkoleniowcem zespołu został Piotr Łuka. Dzisiaj klub poinformował o podpisaniu kontraktu z nowym atakującym Argentyńczykiem Bruno Romanuttim oraz Grzegorzem Szymańskim, który został dyrektorem sportowym.

O “transferze” byłego reprezentanta Polski do klubu z Częstochowy spekulowano od dłuższego czasu. Co więcej Szymański towarzyszył drużynie w dwóch ostatnich wyjazdowych spotkaniach Akademików w Sulęcinie i Kluczborku. Początkowo wydawało się, że obejmie on funkcję asystenta trenera Łuki. Ostatecznie w dniu dzisiejszym Grzegorz Szymański został zaprezentowany jako dyrektor sportowy częstochowskiego klubu.

Nowym zawodnikiem Tauron AZS został z kolei Bruno Romanutti. Reprezentant Argentyny to nie anonimowo postać dla polskich kibiców, gdyż w sezonie 2013/2014 występował w Effectorze Kielce, zaś w trwającym sezonie był zawodnikiem ONICO Warszawa. W Stołecznej drużynie po zakontraktowaniu Bartosza Kurka było jednak aż czterech siatkarzy występujących na pozycji atakującego, dlatego klub z Warszawy dał zielone światło na transfer Argentyńczyka do Częstochowy. Bruno Romanutti ma 29 lat i mierzy 194 cm wzrostu.

Niewykluczone, że do drużyny trenera Piotra Łuki w najbliższym czasie dołączy kolejny nowy zawodnik.