Znamy ostateczne rozstrzygnięcia w PlusLidze

Wczoraj późnym wieczorem poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia siatkarskiej PlusLigi w sezonie 2014/2015. W piątym decydującym spotkaniu o brązowy medal PGE Skra Bełchatów pokonała przed własną publicznością Jastrzębski Węgiel 3:1. Wcześniej złote medale po rocznej przerwie wywalczyli zawodnicy Asseco Resvoii Rzeszów, którzy w wielkim finale pokonali rewelację rozgrywek zespół Lotosu Trefla Gdańsk.

W zakończonym sezonie rozczarowała ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni trenera Sebastiana Świderskiego zakończyli ligowe zmagania dopiero na 6. miejscu. Nie mniejszy zawód spotkał kibiców w Olsztynie (10. miejsce). Bardzo przyzwoicie w swoim pierwszym sezonie w PlusLidze spisała się drużyna Cuprumu Lubin. Beniaminek uplasował się na 7. pozycji w tabeli. Zadowoleni z zakończonego sezonu mogą być również młodzi siatkarze AZS-u Politechniki Warszawskiej. Skazywani przed sezonem na pożarcie gracze stołecznego klubu zajęli 8. miejsce.

Największy zawód spotkał niestety kibiców AZS-u Częstochowa. Drużyna, która według przedsezonowych słów działaczy i samych zawodników, miała włączyć się do walki o play off, ostateczna zakończyła sezon na samym dole ligowej klasyfikacji.