CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Znamy terminarz PGE Ekstraligi, Włókniarz rozpocznie sezon meczem z Unią Leszno

Znamy terminarz PGE Ekstraligi, Włókniarz rozpocznie sezon meczem z Unią Leszno

wlokniarz.com

8 kwietnia 2022 zainauguruje nowy sezon PGE Ekstraligi. Na początek ligowych zmagań Eltrox Włókniarz Częstochowa zmierzy się na własnym torze z czwartą drużyną tegorocznych rozgrywek, a więc Fogo Unią Leszno. W 2. serii spotkań podopieczni Lecha Kędziory będą rywalizować na wyjeździe z wicemistrzem kraju, Motorem Lublin.

W przyszłorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi modyfikacji uległa faza play-off. Do walki o medale przystąpi 6 drużyn, na początku rozgrywając mecze ćwierćfinałowe. Do najlepszej czwórki awansują zwycięzcy trzech ćwierćfinałowych par oraz tzw. lucky loser, a więc najlepszy z przegranych.

Pełny terminarz PGE Ekstraligi 2022:

1. runda (8, 10 kwietnia)
piątek: Eltrox Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno
piątek: Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin
niedziela: Arged Malesa Ostrów – ZOOleszcz GKM Grudziądz
niedziela: Betard Sparta Wrocław – Apator Toruń

2. runda (16, 17 kwietnia)
sobota: ZOOleszcz GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław
sobota: Apator Toruń – Arged Malesa Ostrów
niedziela: Motor Lublin – Eltrox Włókniarz Częstochowa
niedziela: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów

3. runda (22, 24 kwietnia)
piątek: Motor Lublin – ZOOleszcz GKM Grudziądz
piątek: Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno
niedziela: Arged Malesa Ostrów – Eltrox Włókniarz Częstochowa
niedziela: Moje Bermudy Stal Gorzów – Apator Toruń

4. runda (29 kwietnia, 1 maja)
piątek: ZOOleszcz GKM Grudziądz – Moje Bermudy Stal Gorzów
piątek: Fogo Unia Leszno – Arged Malesa Ostrów
niedziela: Eltrox Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław
niedziela: Apator Toruń – Motor Lublin

5. runda (6, 8 maja)
piątek: Motor Lublin – Fogo Unia Leszno
piątek: Betard Sparta Wrocław – Arged Malesa Ostrów
niedziela: ZOOleszcz GKM Grudziądz – Apator Toruń
niedziela: Moje Bermudy Stal Gorzów – Eltrox Włókniarz Częstochowa

6. runda (20, 22 maja)
piątek: Eltrox Włókniarz Częstochowa – ZOOleszcz GKM Grudziądz
piątek: Arged Malesa Ostrów – Motor Lublin
niedziela: Betard Sparta Wrocław – Moje Bermudy Stal Gorzów
niedziela: Fogo Unia Leszno – Apator Toruń

7. runda (3, 5 czerwca)
piątek: Apator Toruń – Eltrox Włókniarz Częstochowa
piątek: Moje Bermudy Stal Gorzów – Arged Malesa Ostrów
niedziela: Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław
niedziela: ZOOleszcz GKM Grudziądz – Fogo Unia Leszno

8. runda (10, 12 czerwca)
piątek: Arged Malesa Ostrów – Moje Bermudy Stal Gorzów
piątek: Fogo Unia Leszno – ZOOleszcz GKM Grudziądz
niedziela: Eltrox Włókniarz Częstochowa – Apator Toruń
niedziela: Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin

9. runda (17, 19 czerwca)
piątek: Motor Lublin – Arged Malesa Ostrów
piątek: Apator Toruń – Fogo Unia Leszno
niedziela: ZOOleszcz GKM Grudziądz – Eltrox Włókniarz Częstochowa
niedziela: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław

10. runda (24, 26 czerwca)
piątek: Arged Malesa Ostrów – Betard Sparta Wrocław
piątek: Apator Toruń – ZOOleszcz GKM Grudziądz
niedziela: Eltrox Włókniarz Częstochowa – Moje Bermudy Stal Gorzów
niedziela: Fogo Unia Leszno – Motor Lublin

11. runda (1, 3 lipca)
piątek: Betard Sparta Wrocław – Eltrox Włókniarz Częstochowa
piątek: Moje Bermudy Stal Gorzów – ZOOleszcz GKM Grudziądz
niedziela: Motor Lublin – Apator Toruń
niedziela: Arged Malesa Ostrów – Fogo Unia Leszno

12. runda (15, 17 lipca)
piątek: Eltrox Włókniarz Częstochowa – Arged Malesa Ostrów
piątek: ZOOleszcz GKM Grudziądz – Motor Lublin
niedziela: Apator Toruń – Moje Bermudy Stal Gorzów
niedziela: Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław

13. runda (22, 24 lipca)
piątek: Betard Sparta Wrocław – ZOOleszcz GKM Grudziądz
piątek: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno
niedziela: Eltrox Włókniarz Częstochowa – Motor Lublin
niedziela: Arged Malesa Ostrów – Apator Toruń

14. runda (5, 7 sierpnia)
piątek: Fogo Unia Leszno – Eltrox Włókniarz Częstochowa
piątek: ZOOleszcz GKM Grudziądz – Arged Malesa Ostrów
niedziela: Apator Toruń – Betard Sparta Wrocław
niedziela: Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów

Część finałowa:
15 runda –
21 sierpnia (ćwierćfinały)
16 runda – 28 sierpnia (ćwierćfinały rewanże)
17 runda –
2 września (półfinały)
18 runda – 4 września (półfinały rewanże)
19 runda – 9-11 września (finały)
20 runda – 23-25 września (finały rewanże)